Ak začínate s marketingom a cítite sa stratení, nezúfajte, tieto stránky vám pomôžu vyhnúť sa chybám.

Ako vytvárať pôsobivé prezentácie

Prezentácia musí byť plynulá, zrozumiteľná a musí zapôsobiť obsahom aj grafikou.
V Prezi dokážete vytvoriť prezentácie, od ktorých nebudú chcieť diváci odtrhnúť oči. Hlavnou výhodou však nie sú oslnivé prezentácie, ale to, ako jednoducho ich dokážete vytvoriť.

Ak na prezentácii pracujú viacerí kolegovia, určite oceníte Google Slides. Fungujú podobne ako PowerPoint, no obsah sa dá ľahko zdieľať. Sami si vyberiete, či na prezentácii môže pracovať úplne ktokoľvek, iba vy alebo udelíte prístup na základe emailovej adresy.

Ak vám nestačia motívy, ktoré Google Slides ponúka, môžete si stiahnuť ďalšie, napríklad na stránke https://www.slidescarnival.com/.

Kde nájdete hudbu zadarmo

Ak vytvárate videá alebo slideshows, určite vás poteší každá nová audiobanka, najmä ak sa z nej dá stiahnuť hudba zadarmo. Najznámejšia databáza videí na svete, YouTube, ponúka pre tvorcov aj hudbu. Nielenže je zadarmo, ale je priam stvorená pre podmaz do videa.

Jednou z najviac využívaných audiobánk je aj slovenským marketérom dobre známa Audiojungle, kde nájdete tisíce pesničiek a zvukov. Väčšina z nich je spoplatnená.

Ak chcete podporiť slovenskú audiobanku, vyskúšajte Voicecasting, kde nájdete okrem hudby a jinglov aj hlasy hercov, z ktorých si môžete vybrať spíkrov, napríklad do svojich spotov.

Majte po ruke grafika online 24/7

Pri vytváraní vizuálov si musíte dávať pozor na rozmer, formát, veľkosť, nehovoriac o textovej a grafickej stránke. Túto prácu vám uľahčí Canva, kde vytvoríte naozaj pekné vizuály za pár minút a zadarmo.

Ako jednoducho vytvoriť príspevok na Facebook

Príliš veľké obrázky znižujú rýchlosť načítania webu. V priebehu niekoľkých sekúnd si ich môžete zmenšiť na tejto stránke https://tinypng.com/.

Sú situácie, kedy musíte ukázať príspevok na Facebooku či Instagrame bez toho, aby ste ho naozaj uverejnili. Na tieto prípady si môžete online vytvoriť mockup príspevku na stránke Admocks.

Vyberajte si fotky z fotobánk aj zo sociálnych sietí

Ak nemáte k dispozícii platený balíček fotiek z fotobánk ako sú Shutterstock, Depositphotos či Istock, dobrá voľba sú free fotobanky. Medzi tie najlepšie určite patria Unsplash a Pexels.

Mimoriadne zaujímavá fotobanka je Lobster, kde za poplatok môžete sťahovať fotky generované priamo od užívateľov z najväčších sociálnych sietí.

Ako zistiť, či Google vníma váš príspevok ako okopírovaný

Inšpirovali ste sa pri tvorbe obsahu inými webmi, alebo recyklujete starší článok? Na tejto stránke si pred publikovaním môžete overiť, či Google už neregistruje články veľmi podobné tomu vášmu. 

Chcete vedieť kto vás chváli a kto kritizuje?

Kedykoľvek niekto zverejní v Googli niečo o vás alebo vašej značke príde vám email. Aké jednoduché, však? Upozornenia si nastavíte na tejto stránke https://www.google.sk/alerts

Google Alerts na výraz Autentik

Predpovedajte príchod trendu

Že sa trendy opakujú je známa vec. Vedeli ste aj to, že si trendy môžete spätne pozrieť? Na stránke Google Trends nájdete trendové vyhľadávania používateľov Googlu. Pýtate sa, na čo ich použiť? Môžu vás inšpirovať pri hľadaní tém na nové články, možno objavíte dobré kľúčové slová pre SEO alebo Google Ads a minimálne si rozšírite prehľad o vyhľadávaní.

Potrebujete pomôcť s marketingom?

Kontaktujte nás